2019 -2020 Wszystkie prawa zastrzeżone © EcoTreelux sp. z o. o. 

EcoTreelux sp. z o.o.

 

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa

E-mail: kontakt@ecotreelux.pl

Tel: +48 22 602 21 60

REGON 382427432

NIP 5272880590

Wizytówka QR Code

Świadomi w życiu i w biznesie - firma sprzątająca Warszawa.

Recykling w firmie i utrzymanie czystości

Kompostowanie to również forma recyklingu, czasami nazywane jest ponownym wykorzystaniem odpadów biodegradowalnych. Więcej na ten temat w artykule " Biodegradacja i dbanie o środowisko". Materiały nadające się do ponownego przerobienia to: szkło, papier, karton, plastik, metal, tekstylia, opony, baterie czy elektronika.Jedno jest pewne, przed nami wiele zmian i nowych standardów, które zmienią nasze codzienne przyzwyczajenia. My to wiemy, dlatego jako pierwsi w Polsce proponujemy w 100% ekologiczny serwis sprzątający, który dba nie tylko o biuro czy firmę, ale przede wszystkim o środowisko naturalne. Wierzymy, że nasze wspólne działania mają bardzo duże znaczenie dla Ziemi i dla nas samych. 
Ale plastik to nie wszystko. Istnieje wiele obszarów, które wymagają szczególnej uwagi. Recykling według definicji to system czynności i procesów, których głównym celem jest odzyskanie, i ponowne wykorzystanie odpadów komunalnych, przy jak najmniejszym wkładzie energetycznym. Podstawą recyklingu jest odpowiednia selekcja odpadów, a następnie właściwe ich przetworzenie na nowe produkty i wykorzystanie w maksymalnym stopniu. Taki surowiec można odzyskać wielokrotnie, przerabiając go praktycznie w nieskończoność. Recykling sprawia, że wyrzucone odpady stają się z powrotem wartościowe, i ponownie wracają w tzw. obiegu zamkniętym jako nowy materiał. To ważne, gdyż dzięki temu oszczędzamy energię oraz środowisko naturalne, które niestety jest coraz bardziej zanieczyszczone. Warto wspomnieć, że surowce wtórne przetwarza się po to, by maksymalnie ograniczyć eksploatację surowców, które w bardzo szybkim tempie się kurczą. Recykling z całą pewnością jest ideą, dzięki której możemy zadbać o nasze wspólne środowisko naturalne. Kupujemy produkty tylko certyfikowane, biodegradowalne, wielokrotnego użytku. Zaczynamy od siebie i od odpowiedniej segregacji śmieci. W tej chwili mamy kilka frakcji, więc odpowiednia segregacja powinna być obowiązkiem każdego mieszkańca Ziemi - o tym więcej w artykule "Segregacja ekologiczne sprzątanie". 

Recykling papieru. 
Przeciętny mieszkaniec Ziemi jest wstanie zużyć rocznie około 50 kilogramów papieru. Lepiej to wygląda w Unii Europejskiej, gdzie odzyskuje się średnio 70 procent makulatury.  Recykling odpadów celulozowych pozwala zaoszczędzić znacząco energię, zredukować zanieczyszczenie wód czy powietrza, a co najważniejsze chroni przed nielegalną wycinką miliardów drzew. Co ważne, np. tektura jest poddawana procesowi oczyszczania, bez odbarwienia i bielenia.  Szkło jest materiałem bardzo ciekawym, który w całości poddajemy recyklingowi. Szklane przedmioty bez najmniejszego problemu możemy w nieskończoność przetapiać bez pogorszenia jakości. Dzięki temu oszczędzamy - tak jak w przypadku papieru - energię i, co najważniejsze, chronimy środowisko. Do ponownego przetworzenia nadaje się szkło takie jak: słoiki i butelki - bezbarwne i barwione. 

Nowy podatek w UE od stycznia 2021 roku.

 

Jak już wiemy, od stycznia 2021 roku zostanie wprowadzony nowy podatek. Zapłacą przede wszystkim ci, którzy kupują produkty w plastikowych opakowaniach. Rada Europejska wprowadziła podwyżki w kwocie 80 eurocentów za każdy kilogram plastiku, który został zużyty do produkcji opakowań, a który nie został poddany ponownemu recyklingowi. Nowy podatek ma zmotywować państwa UE do zwiększenia selekcji i recyklingu, a także do zwiększenia tzw. obiegu zamkniętego, czyli ponownego przetworzenia. Naszym zdaniem to krok w dobrą stronę, który na pewno zminimalizuje składowanie, spalanie, a tym samym zanieczyszczanie środowiska. To pierwszy duży krok w kierunku ochrony tego, co najcenniejsze. Co ważne, obciążenie finansowe w postaci podatku prawdopodobnie dotknie producentów i importerów, co wiąże się z tym, że prawdopodobnie wzrośnie cena produktów pakowanych w plastik. I tutaj jest szansa dla szkła lub innych - bezpiecznych - opakowań. Mamy szansę realnie zmniejszyć ilość zalegającego i wszechobecnego plastiku, wierzymy, że uda nam się zmienić nawyki, które przełożą się na większą świadomość ekologiczną i oszczędniejsze życie, i co najważniejsze, minimalizujemy zagrożenie w postaci zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Nowy podatek i zasady - firma sprzątająca Warszawa

EcoTreelux facebook
EcoTreelux instagram
EcoTreelux Linkedin

ZAMÓW WYCENĘ