2019 -2020 Wszystkie prawa zastrzeżone © EcoTreelux sp. z o. o. 

EcoTreelux sp. z o.o.

 

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa

E-mail: kontakt@ecotreelux.pl

Tel: +48 22 602 21 60

REGON 382427432

NIP 5272880590

Wizytówka QR Code

Jedną z najważniejszych rzeczy, która wpływa na jakość, ale i na wizerunek firmy sprzątającej, jest odpowiedni dobór pracownika. Jeszcze kilka lat temu znalezienie Pani lub Pana do serwisu sprzątającego był procesem prostszym i łatwiejszym, dzisiaj czasy się zmieniły, ale na szczęście my o tym wiemy. Konkurencja jest duża i na dzień dzisiejszy trwa tzw. era pracownika, w skrócie to pracownik wybiera firmę, a nie firma pracownika, jednak czy tak faktycznie jest? Na podstawie naszych doświadczeń, możemy napisać, że niektóre firmy posiadają sprawdzone mechanizmy weryfikacji i zdecydowanie świetnie sobie z tym problemem radzą.

 

Poniżej opisaliśmy kilka punktów o tym, jak my szukamy najlepszych pracowników na rynku.

 

  • Zaufany pracownik - dla nas to taki, który został sprawdzony, z którym od dłuższego czasu współpracujemy. To jest najprostsza i najlepsza droga do znalezienia odpowiedniego pracownika dla naszego nowego partnera biznesowego.

  • Referencje - często otrzymujemy referencje i polecenia od współpracownika lub firmy, który poleca nas jako pracodawcę. Wszystkie kontakty są odpowiednio przez nas sprawdzane i weryfikowane.

  • Doświadczenie - jest dla nas bardzo ważne, gdyż szukamy pracowników głównie z doświadczeniem. Często są to osoby z wieloletnim stażem pracy, dotyczy to serwisu sprzątającego jak i pracowników firmy EcoTreelux.

  • Dobór lokalny pracowników - do konkretnej lokalizacji dopasowujemy pracowników z bliskim miejscem zamieszkania, tak aby odległość była niewielka. Wierzymy, że jest to ważny punkt w doborze pracowników, który ma bezpośredni wpływ na serwis, jakość usługi itp.

Jak szukamy pracowników - serwis sprzątający

Przedstawiamy 5 najważniejszych cech dobrej firmy sprzątającej

Przedstawiamy Państwu 5 najważniejszych cech dobrej firmy sprzątającej. Wierzymy, że wymienione cechy mogą pomóc w wyborze najlepszej firmy.

 

1. Wiedza - po pierwsze, dobra firma sprzątająca powinna posiadać dostęp do odpowiednich środków czystości, dobrej jakości materiałów higienicznych, ale i powinna mieć specjalistyczną wiedzę. Po drugie, odpowiedzialna firma sprzątająca będzie w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące prawidłowych metod czyszczenia. Indywidualne podejście nie powinno ograniczać się tylko do wyceny, ale powinno być stosowane również względem doboru profesjonalnej chemii.

 

2. Niezawodność - niestety pewnie wiele obiektów i firm doświadczyło nierzetelnych usług. Dzieje się tak, gdy np. środki czystości docierają zbyt późno lub wcale. Może to zakłócić pracę serwisu, a co ważne na pewno wpłynie niekorzystnie na ogólny wizerunek czyszczonego obiektu. Dobra firma sprzątająca w pierwszej kolejności współpracuje i na bieżąco informuje o zmianach, problemach, ale co najważniejsze, dostarcza na czas materiały i usługę.

 

3. Optymalna wycena - uważamy, że domeną dobrej firmy jest dobra i realna wycena, która wcale nie oznacza najdroższej czy najtańszej opcji. Jest takie powiedzenie: „Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest". Dobra firma zrozumie ograniczenia budżetowe, znajdzie wspólny plan działania, który nie zakłóci współpracy przy jednoczesnym zapewnieniu jakości usług.

 

4. Szczegóły - a mianowicie dbałość o detale i nie chodzi nam o komunikację, gdyż to powinno być w standardzie, ale oznacza czyszczenie często zapomnianych obszarów. Firma, która troszczy się o swoją pracę i ma wiedzę, będzie również skoncentrowana na szczegółach.

 

5. Komunikacja - jest ona podstawą każdej relacji. Firma sprzątająca powinna na bieżąco informować nie tylko o pozytywnych aspektach pracy, ale również tych negatywnych. Dobra firma będzie szanowała Wasz i swój czas. Naszym zdaniem celem budowania trwałych relacji w biznesie jest dostarczenie trwałych pozytywnych wartości, a miernikiem osiągnięcia tego celu jest poziom satysfakcji klientów.

Czyste biuro zwiększa produktywność w miejscu pracy - ekologiczna firma

Standardowe biurko mieści ok. 800 rodzajów bakterii na odcinku 2,5 cm, jak wyliczyliśmy to prawie 14 razy więcej niż na desce sedesowej, za to telefony, z których korzystamy na codzień w swoim biurze mają ich już 16000 na 2,5 cm. Przycisk windy, z której korzystamy codziennie, ma 600 rodzajów bakterii - to dużo! Jednak nie tylko zarazki rozprzestrzeniają się w brudnym środowisku biurowym. Bałagan! to właśnie on spowalnia pracę i sprawia, że czujemy się zestresowani. Nasze nawyki mogą prowadzić np. do uszkodzenia sprzętu. Jako ekologiczna firma sprzątająca zdecydowanie zgadzamy się z faktem, że czyste biuro poprawia bezpieczeństwo pracowników i oszczędza pieniądze, zapobiega chorobom itp.

Przedstawiamy Państwu 5 najważniejszych korzyści płynących z regularnego czyszczenia biura - ekologiczne sprzątanie.

 

1. Morale - nie od dziś wiadomo, że czysta przestrzeń sprawia, że ludzie czują się lepiej, mają lepszy nastrój do pracy, gdy widzą czyste i jasne otoczenie. Bałagan może zwiększać stres, który bezpośrednio tworzy negatywne odczucia w miejscu pracy. Dlaczego samopoczucie pracownika jest ważne? Zadowolony pracownik ma lepsze morale, a lepsze morale pomagają działać w firmie bardziej efektywnie.

Kiedy pracownicy czują się dobrze w miejscu pracy, są bardziej zmotywowani do ciężkiej i kreatywnej pracy. Oznacza to większą wydajność, która - oczywiście - pomaga w osiągnięciu jeszcze większych zysków.

 

2. Łatwiejszy dostęp - pracownicy potrzebują łatwego dostępu do zasobów, z których regularnie korzystają. Jeśli szukają narzędzi lub materiałów eksploatacyjnych, marnują czas! Załóżmy, że pracownik spędza 10 minut na szukaniu potrzebnych przedmiotów nawet trzy razy dziennie, dla nas to pół godziny straconego czasu pracy.

Teraz dodajmy stracone minuty wszystkich pracowników pracujących w biurze i wniosek nasuwa się tylko jeden! stracony czas i pieniądze. Zapewnienie pracownikowi łatwiejszego dostępu do potrzebnych rzeczy może zwiększyć wydajność, a wysoka wydajność zwiększa rentowność i pomaga np. w dotrzymywaniu terminów.

 

3. Sprzęt - coż brud i bałagan wpływają niekorzystnie na sprzęt. Uszkodzenie sprzętu zdecydowanie spowalnia pracę, co również przekłada się na poniesione koszty z tym związane. Jednym słowem marnujemy pieniądze i tracimy produktywność.

 

4. Choroby i nieobecności - brudne biurko jest wylęgarnią wszelkiego rodzaju zarazków. Pracownicy są narażeni na zarazki i choroby. Bałagan i dezorganizacja w miejscu pracy narażają pracownika na obrażenia, np. wyciek na podłodze, który nie został wytarty, może spowodować poślizg. Ograniczając liczbę chorób i urazów, możemy zmniejszyć absencję w pracy. Regularne czyszczenie nie rozwiąże wszystkich problemów, ale znacząco może zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania niektórych chorób i urazów.

 

5. Lepsze wrażenie na klientach - czyste biurko to nie tylko pracownicy. Porządne, zorganizowane i utrzymane w porządku sprawia na klientach pozytywne wrażenie, które może budować ogólny wizerunek nas samych i firmy, w której pracujemy.

 

Ciesz się czystym miejscem pracy - zwykła i prosta procedura czyszczenia swojego biurka, może mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy, ale i współpracowników. Sprawdź naszą propozycję kompleksowej usługi sprzątania i ciesz się czystym miejscem pracy.

EcoTreelux facebook
EcoTreelux instagram
EcoTreelux Linkedin

ZAMÓW WYCENĘ